Wyszukiwanie po wielu frazach w programie Weaver WMS

image_pdfimage_print

Program Weaver WMS posiada możliwość wyszukiwania po nazwach przedmiotów, surowców, numerze wysyłek itp. Aby rozpocząć szukanie, należy wejść w odpowiednią zakładkę, a następnie kliknąć w pusty prostokąt nad interesującą nas kolumną.

Teraz możemy wpisać wyraz, numer lub frazę. Program automatycznie filtruje istniejące rekordy w bazie, wyświetlając użytkownikowi te, które zawierają wpisywany tekst. Przykładowo „laserowy” jak na obrazku poniżej.

Kiedy jednak użytkownik próbuje wyszukać interesującą go rzecz, wpisując w polu wyszukiwania programu Weaver WMS np. dwa wyrazy nie występujące bezpośrednio po sobie, a zawierające się w danym produkcie, otrzymuje pustą kolumnę. Jak to naprawić?

Kluczem jest tutaj znak „%”. Oddzielając nim poszczególne wyrazy, które nie występują bezpośrednio po sobie np. w nazwie produktu, otrzymamy listę wszystkich przedmiotów, surowców itd. zawierające dane słowa.

Ważne: należy pamiętać, aby wybrać „podobne do” w opcjach filtra.

Ważnym aspektem w wyszukiwaniu jest również miejsce na którym znajduje się dane słowo. Jeżeli znajduje się między pierwszym a ostatnim wyrazem w nazwie produktu, musimy zawsze postawić po nim znak „%”.

Kiedy jednak wpisujemy w wyszukiwarce ostatnie słowo w nazwie, jak na przykładzie poniżej, możemy, ale nie musimy dodawać znaku „%”. Jaka jest różnica?

Nie dodanie „%” skutkuje wyszukaniem DOKŁADNIE tego samego wyrazu na końcu nazwy. Zaś dodanie – tego samego wyrazu z ewentualnym, dodatkowym oznaczeniem, jak na przykładzie powyżej „HD19Y”